Fronty lamelowe

Fronty wykonane z drzewa sosnowego, w ramiaku o standardowej szerokości 43mm lub w dowolnie wybranej szerokości od 43mm do 70mm oraz grubości frontu 21 mm. Szerokość lamelki wynosi 32mm, więc biorąc pod uwagę ich rozmieszczenie we froncie, ramiak dolny może mieć  różną wysokość.

Maksymalny wymiar frontu na gwarancji wysokość 2450mm x szerokość 600mm
Nie wykluczamy jednak realizacji zamówień w innych wymiarach, więc jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą prześlij nam wymiary jakimi jesteś zainteresowany a my postaramy się znaleźć satysfakcjonujące dla Ciebie rozwiązanie.
Wskazane jest aby front od  wysokości 1500mm miał jedną poprzeczkę wzmacniającą ( o wysokości ok 80mm ) mniej więcej w połowie, natomiast front o wysokości ponad  2450 mm zawierał dwie takie poprzeczki, dzieląc front mniej więcej na trzy równe części.
Wysokość poprzeczki należy traktować z akceptacją +/- 30mm ponieważ to ułożenie lameli wyznacza tą wysokość.

Fronty nadają się do bejcowania, lakierowania i malowania.
U nas możesz zamówić fronty surowe lub malowane we  wszystkich kolorach z palety RAL, NCS oraz ICA w półmacie.
(Jeżeli chcą Państwo zamówić fronty surowe i będą malowane we własnym zakresie zalecamy zamówić z lamelami z MDF będą lepiej przyswajały farbę !)
 
Specjalnie na Państwa życzenie istnieje również możliwość wykonania blend ( tylko w kolorze ) oraz wywiercenia otworów pod zawias Fi 35.

Blendy wykonujemy z płyty MDF o grubości 19 mm. Wysokość maksymalna blend to 2800 mm. Szerokość powinna mieścić się w przedziale od 20mm do 1000 mm.


Fronty lamelowe otwarte

To rodzaj drzwi wybierany ze względu na dobrą wentylację wewnątrz szafy.
Przechowywane w niej ubrania i przedmioty mają stały dopływ powietrza, co wpływa korzystnie na ich kondycję.
Taki rodzaj szaf nie wymaga częstego wietrzenia. Oprócz swojej praktyczności drzwi ażurowe posiadają również
niezaprzeczalne zalety wizualne.
Służą niejednokrotnie jako dekoracyjny element wystroju wnętrza.


Fronty lamelowe zamknięte

Fronty lamelowe zamknięte stanowią naturalną barierę dla przepływu powietrza jak również kurzu między wnętrzem, a przestrzenią zewnętrzną.
Stanowią również element dekoracyjny wnętrz.